+380 66 816 18 12
Замовити дзвінок
Виберіть Вашу локацію
+380 66 816 18 12
Замовити дзвінок
 как оформить человека в дом престарелых.

Як оформити людину в будинок для людей похилого віку

Залишити заявку

Близькі починають замислюватися про те, як поселити людину в будинок для людей похилого віку, коли бачать, що самостійно не справляються, батьки нудьгують, згасають від нестачі уваги, спілкування. Літні люди з віком втрачають навички догляду, їм складно вести домашнє господарство, вони не зустрічаються з друзями, не виходять на вулицю.

Може здатися неправильним оформлення в будинок для людей похилого віку в Україні свого родича. Але самостійно складно забезпечити відповідні умови, приділяти старому достатньо часу. Люди похилого віку не отримують спілкування, уваги, повноцінного харчування, забувають прийняти ліки.

Оформлення в будинок для людей похилого віку має такі переваги:

 1. Якісний нагляд та турбота.
 2. Збалансоване повноцінне харчування.
 3. Дотримання режиму.
 4. Медичний супровід.
 5. Спілкування з однолітками.

Якщо вам потрібна інформація про те, як оформити людину в будинок для людей похилого віку в Україні, спочатку слід звернутися до сімейного лікаря. Він розповість, які потрібно зібрати медичні документи. Також таку інформацію ви можете отримати у представників установ, які надають послуги з проживання, догляду, надання доглядальниць.

Будинок для людей похилого віку має такі умови прийому – якщо йдеться про державну установу, буде потрібно рішення спеціальної комісії, яка свідчить, що пенсіонер не може жити один, а близькі не мають можливості забезпечити необхідні умови (відрядження, проживання в іншому місті).

Чи можливе оформлення в будинок для людей похилого віку без згоди

Якщо ви думаєте як оформити в будинок для людей похилого віку без згоди, спробуйте спочатку умовити людину. Поговоріть, розкажіть про те, як вона житиме в установі, покажіть фотографії. Подібне рішення – сильний стрес, можливо потрібна консультація психолога.

Необхідність здати в будинок для людей похилого віку без згоди може знадобитися, якщо фізичний або психічний стан людини похилого віку стає небезпечним для неї. Це такі проблеми:

 1. Деменція.
 2. Старече недоумство.
 3. Хвороба Альцгеймера.
 4. Хвороба Паркінсона.

Залишати в будинку таких людей одних стає небезпечно – вони можуть вийти з квартири та загубитися, відкрити крани, газ, забути про це. Коли починаються такі психічні відхилення, людина потребує, щоб при неї постійно знаходився хтось, хто контролюватиме ситуацію.

Близькі не мають можливості цілодобово перебувати вдома – робота, діти, сім’ї, відрядження. Багато хто вирішується запросити доглядальницю. У деяких випадках це може стати виходом із ситуації. Але не всі готові до постійного перебування поруч із сторонньою людиною.

Деменція є причиною часткової чи повної втрати розумових здібностей. Це призводить до того, що отримати від родича добровільну згоду на переїзд неможливо. Він не усвідомлює, що відбувається, неспроможний написати заяву.

Близькі повинні звернутися до органів соціального захисту, вказати причини, через які вони бажають отримати для старого можливість жити у відповідній установі. Фахівці оцінять самопочуття хворого і, якщо визнають його недієздатним, у дітей буде можливість переселити дідуся до державного закладу. На оплату проживання йтиме частина пенсії.

Крім психічних відхилень, деякі фізичні захворювання також можуть вимагати постійного контролю – перенесений інсульт, інфаркт, травми, переломи. Таким людям потрібен своєчасний прийом ліків, про що вони можуть забувати. Може знадобитися терміновий виклик швидкої допомоги, коли від вчасних заходів залежать подальші прогнози з одужання.

Грамотний медичний догляд, доброзичлива обстановка, заняття з розвитку дрібної моторики, відновлення розумових процесів дозволяють уповільнити розвиток різних захворювань, значно поліпшити стан підопічного. Підопічні пансіонату відвідують фізіотерапевтичні процедури, їх щодня оглядає лікар, залучаються вузькі спеціалісти, призначаються діагностичні заходи.

Документи та порядок оформлення в будинок для людей похилого віку

Умови оформлення в будинок для людей похилого віку такі:

 1. Потрібно написати заяву на прийом літнього родича на проживання.
 2. З дітьми чи онуками укладається договір. Ви можете помістити стару людину на тривалий період або короткостроково, на час відпустки, відрядження.

Які документи потрібні для будинку для людей похилого віку:

 1. Необхідно надати документи, що підтверджують спорідненість.
 2. Потрібен медичний висновок, якщо є інвалідність – свідоцтво про інвалідність.
 3. Копія паспорту.
 4. Інформація про пенсійні відрахування.

Якщо вам потрібна повна інформація про те, як оформити пенсіонера в будинок для людей похилого віку, краще звернутися до фахівців, які скажуть який потрібен пакет документів, яка оплата, як краще підготувати старого. Умови визначення у будинок для людей похилого віку можуть змінюватися залежно від стану, діагнозу, матеріального становища.

Недієздатність хворого визначає суд виходячи з заяви опікуна. Після цього документи надсилаються до органів соціального захисту та розглядаються протягом 30 днів. Якщо йдеться про державний заклад, знадобиться стати на відповідний облік, оскільки не завжди є місця для поселення.

Бажаючи скористатися послугами приватного пансіонату, не доведеться чекати, ви зможете вибрати ту установу, яка знаходиться ближче до вашого будинку. Такі пансіонати дають можливість відвідувати близьких на ваш розсуд, приїжджати на заходи, забирати старого додому. Оформлення також відбувається простіше, швидше. Досить укласти договір, надати медичний висновок, зробити оплату.

Отримайте безкоштовну консультацію
Залишіть заявку на безкоштовну консультацію і ми зв'яжемося
з Вами, щоб відповісти на всі Ваші запитання

  Автор статьи: Соболь Вадим

  Соболь-Вадим-Сергеевич
  Управляючий пансіонатом "Тиха Гавань". Досвід роботи з людьми похилого віку більше 5-ти років.